Dobry żart, Tynfa wart

Strona radziecka przekazała Polsce licencję na samochód GAZ-M20 Pobieda. Samochód został później zmodernizowany i nazwany Warszawa 203 / 223.

mo

I oto portal internetowy Gazetki donosi, że Pobieda zostanie zmodernizowana. W kraju skąd nawet FIAT ucieka, w ramach „portalu  Polak Potrafi”, na platformie 7 BMW. No i w jednym egzemplarzu ale:

„Będzie nazywać się New Warsaw Wratislavia, a na masce pojawi się srebrna figurka orła. Internauci przez dwa tygodnie głosowali na jeden z czterech projektów nowej legendy – najbardziej spodobał im się klasyczny bordowy model, który zebrał prawie trzy tysiące głosów” (wytluszczenia moje) – donosi portalik, a jeden z pomysłodawców dumnie twierdzi – „Czujemy, że nie jesteśmy sami – to będzie samochód wszystkich fanów warszawy”.

Solidaruchy mogą się zapluć na śmierć, a młodzieży i tak podoba się PRL i chce go modernizować.

/zdjęcie z Wikipedii/

BTW:  „Pobieda, produkowana od 1946 roku, była rozwinięciem przedwojennego samochodu GAZ-M1 (tzw. emka), produkowanego na licencji Forda Model B w latach 1935–1941„. Histeria kołem się toczy.

fordwarsaw

 

Otagowane:, , ,

4 komentarze do “Dobry żart, Tynfa wart

 1. Johnny Kushel 21/01/2013 o 14:31

  że kolor podobny?
  czy że nazwa źle się kojarzy?

 2. vontrompka 21/01/2013 o 16:29

  nju łorsoł łratislavia, cóż zawsze mógł być garłolin.

  • romeksamolot 21/01/2013 o 18:15

   Dwa miasta muszą być – New Garwolin – Piaseczno na ten przykład i na masce powinien być orzeł w KORONIE i biało-czerwony. Straszne niedociągnięcia motoryzacyjne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: